Dostęp do bazy Thesaurus Linguae Graecae

27.03.2019

Logo TLG

Informujemy, że dostęp do Thesaurus Linguae Graecae (TLG) jest już możliwy z nowej strony znajdującej się pod adresem - http://stephanus.tlg.uci.edu/.

Zasoby bazy TLG mają dwa poziomy dostępu:

• bezpłatny Open Access - umożliwia przeglądanie wyłącznie baz TLG Canon, Abridged TLG i Lexica;

• płatny Full Corpus - subskrybowany przez BG UKSW.

W celu skorzystania z zasobów bazy TLG Open Access lub Full Corpus każdy z użytkowników musi założyć indywidualne konto.

Posiadanie konta umożliwia:

• korzystanie z zasobów Full Corpus jako "Institutional User" ("inst"). Dostęp WYŁĄCZNIE na trzech stanowiskach w Bibliotece Głównej na Dewajtis: Czytelnia Czasopism Bieżących (s. 304), Czytelnia Główna (s. 305) i hol biblioteczny (K-303) - komputery te są oznaczone logo Thesaurusa.
  • korzystanie z zasobów Open Access z dowolnego miejsca - jako "Visitor".

Dotychczasowa wersja bazy zostanie w najbliższym czasie wyłączona.

Instrukcja rejestracji i korzystania z Thesaurusa (krok po kroku).

1. Wejdź na stronę: http://stephanus.tlg.uci.edu/.

2. W prawym górnym rogu strony kliknij na "Register".

3. W nowym podmenu wybierz "New User? Register".

4. Wypełnij formularz rejestracyjny (pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe)...

... i potwierdź rejestrację, klikając przycisk "Submit".

5. Czekaj na e-maila z linkiem potwierdzającym rejestrację. Kliknij w odnośnik znajdujący się w wiadomości.

6. Jeśli wszystko poszło prawidłowo, powinien zostać wyświetlony komunikat:

7. Teraz możesz zalogować się na swoje konto. Po zalogowaniu (na jednym z trzech komputerów obsługujących bazę), zobaczysz dopisek "inst". Oznacza to, że masz prawo korzystać ze wszystkich treści dostępnych w serwisie (także płatnych).

8. Zalogowanie na konto, na każdym innym dowolnym komputerze, powoduje wejście na konto gościa (dopisek "visitor") i umożliwia korzystanie ze zbiorów Open Access.

Zapoznaj się również z filmami instruktażowymi dostępnymi na stronie TLG.