Wystawa o Stanisławie Moniuszce

18.02.2019

Widok na trzy podświetlone gabloty i siedem antyram z ilustracjami i tekstem dotyczącym MoniuszkiW tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora epoki romantyzmu, ojca polskiej opery narodowej. Oddając "hołd temu wybitnemu Artyście, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu" Senat Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą z dn. 19.12.2018 r. ustanowił 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.

Pragnąc włączyć się w obchody moniuszkowskie, w holu Biblioteki Głównej przy ul. Dewajtis przygotowaliśmy wystawę, mającą na celu przybliżenie życia i twórczości kompozytora, który tak genialnie potrafił łączyć polski folklor z elementami opery europejskiej. Wystawa będzie dostępna do marca br.

Serdecznie zapraszamy!