Wizyta pracownika Biblioteki Głównej w bibliotekach niemieckich w ramach programu ERASMUS+

05.02.2018

Widok czytelni - Universitätsbibliothek Jacob-und Wilhelm- Grimm-Zentrum.W dniach 15-19 stycznia 2018 kustosz Biblioteki Głównej, mgr Alina Skurska brała udział w szkoleniach w ramach programu ERASMUS+ w Universitätsbibliothek Jacob-und Wilhelm- Grimm-Zentrum der Humboldt-Universität zu Berlin. Szkolenia odbywały się również w Zweigbibliothek Campus Nord, Zweigbibliothek Theologie, Zweigbibliothek Naturwissenschaften im Erwin-Schrödinger-Zentrum oraz w Charité-Universitätsmedizin Berlin. Ponadto odwiedziła Universitätsbibliothek Technische Universität Berlin oraz Staatsbibliothek zu Berlin.

Widok z góry na czytelnię główną - Staatsbibliothek zu Berlin.Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem bibliotek niemieckich oraz doskonalenie kompetencji informacyjnych. Mgr Skurska prezentowała także osiągnięcia Biblioteki Głównej UKSW.

Fotoreportaż z pobytu dostępny jest na Facebooku.