Dostęp testowy do baz specjalistycznych EBSCO

10.05.2017

Szanowni Państwo, zachęcamy do korzystania z otwartego dostępu testowego do czterech specjalistycznych baz EBSCO: Education Source, New Testament Abstracts, Old Testament Abstracts,  Literary Reference Center Plus. Bazy będą dostępne do 10 lipca 2017 r. z komputerów uczelnianych, a dla studentów i pracowników UKSW również z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera pełne teksty ponad 2.000 czasopism oraz ponad 530 monografii i książek, a także raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne, ponad 2.300 materiałów konferencyjnych i wiele innych dokumentów. Education Source zawiera również indeksy i abstrakty dla ponad 3.600 czasopism. Baza służy jako istotne źródło informacji w programach badań naukowych, w procesie kształcenia studentów i tworzeniu programów nauczania.

Nieodzowne narzędzie bibliograficzno-abstraktowe dla naukowców, bibliotekarzy, studentów i duchowieństwa do badań nad Nowym Testamentem i jego tłem historycznym. Baza zawiera ponad 50.000 abstraktów artykułów, ponad 1.600 abstraktów recenzji, 19.000 streszczeń książek i 61 abstraktów oprogramowania. Co roku do bazy jest dodawanych 2.000 artykułów z ponad 500 czasopism w różnych językach oraz streszczenia około 900 aktualnie wydanych książek. Archiwa w bazie sięgają 1985 roku.

Zawiera indeksy i abstrakty artykułów z czasopism, monografii, dzieł zbiorowych i oprogramowania dotyczących badań nad Starym Testamentem. Baza zawiera abstrakty z ponad 500 czasopism. Wszystkie abstrakty są w języku angielskim niezależnie od oryginalnego języka publikacji. Tematyka bazy obejmuje starożytność, archeologię, teologię biblijną, filologię i wiele innych dziedzin. Archiwa w bazie sięgają 1978 roku.

Obszerna pełnotekstowa baza literacka, zawierająca szerokie spektrum informacji z prac encyklopedycznych, książek, czasopism literackich i innych źródeł na temat tysięcy autorów i ich prac. Baza obejmuje ponad 36.000 streszczeń i przeglądów dzieł literackich oraz pełne teksty ponad 88.000 artykułów i esejów z zakresu krytyki literackiej, ponad 260.000 biografii autorów, ponad 700 czasopism literackich, ponad 900.000 recenzji książek, ponad 145.000 wierszy i poematów klasycznych i współczesnych, ponad 34.000 opowiadań, ponad 11.000 wywiadów z autorami, ponad 7.400 książek klasycznych i wiele innych publikacji. Ponadto zawiera ponad 2.700 pełnotekstowych literackich publikacji encyklopedycznych m.in. w zakresie dramatu, poezji, literatury religijnej, literatury dziecięcej i innych dziedzin, oraz 34 pełnotekstowe przewodniki dla studentów w zakresie literatury amerykańskiej, literatury angielskiej, gatunków literackich.