Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

Zapraszamy Wszystkich do korzystania z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA. Jest to największa w Polsce pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy, zawierająca setki tysięcy tekstów, artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

System ACADEMICA oferuje:

Pełnotekstowe przeszukiwanie niemal 1,5 miliona współczesnych publikacji naukowych:

artykułów, monografii, podręczników i skryptów

Inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji

Nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access

Możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica

Możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend

Jak z niej skorzystać?

Wystarczy:

1. Posiadać ważną legitymację/kartę biblioteczną.

2. Odwiedzić jedną z lokalizacji:

• Bibliotekę Główną UKSW (ul. Dewajtis 5, sala 304), lub
  • Punkt Informacji Naukowej i Transferu Wiedzy (ul. Wóycickiego 1/3, budynek 23, parter - pokój 015).

3. Zarejestrować się, wypełniając krótki formularz.

4. Pobrać kod PIN od dyżurującego bibliotekarza, by aktywować dostęp.

Od tej chwili możesz korzystać (wyłącznie w dwóch wyżej wymienionych miejscach) z dobrodziejstwa systemu ACADEMICA.

POLECAMY!