Internet w Bibliotece

W budynkach, w których mieści się Biblioteka Główna i jej Filia na Wóycickiego, dostępna jest bezprzewodowa sieć komputerowa.

EduroamZ bezprzewodowej sieci eduroam mogą korzystać studenci i pracownicy UKSW oraz osoby z instytucji podłączonych do eduroamu. Logowanie odbywa się konta UKSW (lub instytucji partnerskiej). Podczas pierwszego logowania należy odpowiednio skonfigurować swoje urządzenie, w celu zapewnienia bezpiecznego przesyłu danych. Czytaj instrukcję konfiguracji sieci bezprzewodowej eduroam (PDF).

GościeUKSW Goście/Guest Uniwersytetu, którzy nie posiadają konta w eduroamie, mogą skorzystać z bezprzewodowej sieci UKSW Goście/Guest. Sieć ta wymaga utworzenia zabezpieczonego hasłem konta powiązanego z numerem telefonu. Hasło do sieci zostanie podane SMS-em. Czytaj więcej na temat rejestracji w UKSW Goście/Guest

Korzystanie z komputerów stacjonarnych wymaga uprzedniego zalogowania się do swojej domeny poprzez Centralny System Uwierzytelniania UKSW (jak do USOS). Osoby nie posiadające konta USOS, mogą korzystać z tymczasowego konta gościa lub z  ogólnodostępnego komputera znajdującego się w Czytelni Głównej (patrz tabela poniżej). Konto można założyć w Dziale Informacji Naukowej i Transferu Wiedzy (s. 304) - należy podać imię, nazwisko oraz adres mailowy.

Filia Biblioteki Głównej na Wóycickiego dysponuje 3 stanowiskami komputerowymi z dostępem do elektronicznych baz danych oraz Internetu i 1 stanowiskiem dla cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA.

Na terenie Biblioteki Głównej na Dewajtis można korzystać z 26 stanowisk komputerowych, w tym 21 z dostępem do Internetu:

INFORMATORIUM
(hol biblioteczny)

15 stanowisk

• dostęp do E-zasobów
  • logowanie jak do konta USOS

2 stanowiska

• dostęp tylko do katalogów i stron UKSW

CZYTELNIA GŁÓWNA
(Nowy Gmach, s. 305)

2 stanowiska

1 stanowisko