Katalogi

KATALOG BIBLIOTEK UKSW (Koha)

Katalog bibliotek UKSW obejmuje aktualnie:

•     katalog książek i czasopism Biblioteki Głównej,
  •     katalog książek Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji,
  •     katalog książek Biblioteki Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych (zbiory dotychczas opracowane).

Trwają intensywne prace nad poszerzeniem katalogu Koha o pozostałe katalogi Biblioteki Głównej oraz kolejnych bibliotek wydziałowych.

Instrukcja dla użytkowników systemu Koha

Regulaminy udostępniania zbiorów w Bibliotece Głównej, Bibliotece WPiA oraz Bibliotece WNHiS

Pozostałe katalogi Biblioteki Głównej:

KATALOG PRAC LICENCJACKICH, MAGISTERSKICH
I DOKTORSKICH

obejmuje prace dyplomowe powstałe na ATK oraz UKSW.

Sprawdź zasady korzystania z prac dyplomowych

KATALOG STARYCH DRUKÓW

znajdujących się w naszych zbiorach.

E-ZASOBY
dostępne przez sieć UKSW oraz z komputerów domowych

Jeśli w Katalogu bibliotek UKSW brakuje poszukiwanej przez Państwa publikacji wydanej przed 1993 r., zapraszamy do skorzystania z katalogu kartkowego.

KATALOGI KARTKOWE

Alfabetyczny katalog książek obejmuje publikacje wydane od XIX w. do 1992 r.  Został zamknięty w 2002 r.
Karty uszeregowane są alfabetycznie według nazw autorów. Jeśli publikacja napisana została przez więcej niż trzech autorów, należy szukać jej w katalogu pod tytułem książki. Dla redaktorów książek sporządzone są odsyłacze. Dzieł zbiorowych należy szukać pod tytułem pracy.
Karta katalogowa (karta główna) zawiera podstawowe informacje o książce: autor, tytuł, oznaczenie wydania, miejsce wydania, wydawnictwo, rok wydania, opis fizyczny, nazwa serii (jeśli książka ukazała się w ramach serii), numer ISBN, hasła przedmiotowe. Sygnatura książki znajduje się w prawym górnym rogu karty.

Katalog kartkowy czasopism został zamknięty w 2010 r.

LOKALIZACJA CZASOPISM

Numery archiwalne czasopism należy zamawiać w Czytelni Głównej Biblioteki Głównej (Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 305) na podstawie druku "Zamówienie do Czytelni" lub elektronicznie poprzez Katalog bibliotek UKSW.

Czasopisma bieżące Biblioteki udostepniane są w zależności od dziedziny w różnych czytelniach specjalistycznych:

Teologia, prawo kanoniczne, prawo, filologia polska, kulturoznawstwo, filozofia, dzienniki wraz z tygodnikami i miesięcznikami społeczno-politycznymi oraz część czasopism z dziedziny historii i nauk społecznych - dostępne są w Czytelni Czasopism Bieżących, Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 304.

Wykaz czasopism w Czytelni Czasopism Bieżących Biblioteki Głównej

Archeologia, historia, historia sztuki, politologia, opieka społeczna, praca socjalna, socjologii, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe - dostępne są w Czytelni Biblioteki Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych, Kampus Wóycickiego (bud. 23, pok. 110).

Wykaz czasopism  z zakresu nauk historycznych

Wykaz czasopism  z zakresu nauk społecznych

Pedagogika i psychologia - dostępne są w Czytelni Biblioteki Wydziału Pedagogicznego, Kampus Wóycickiego (bud. 15, pok. 1510)  oraz w Bibliotece Instytutu Psychologii, Kampus Wóycickiego (bud. 14, s. 1409).

Wykaz czasopism w BG

Wykaz czasopism w IP

Prawo cywilne - dostępne w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji, Kampus Wóycickiego (bud. 17, pok. 1706, 1707).

Prawo kanoniczne i cywilne - dostępne w w Czytelni Czasopism Bieżących, Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 304.

Wykaz czasopism z zakresu prawa cywilnego w Bibliotece WPiA

Czasopisma prawnicze w Bibliotece Głównej - spisy treści