Wypożyczalnie

sala 309 (parter), Nowy Budynek, ul. Dewajtis 5
tel. 22 561 88 54, e-mail: wypozyczalnia@uksw.edu.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek- piątek sobota (w czasie zjazdów)
 8.00-18.00

9.00-15.00

KAMPUS WÓYCICKIEGO
Filia Biblioteki Głównej - WYPOŻYCZALNIA

ul. Kazimierza Wóycickiego 1/3, budynek 23, pokój nr 015 (parter)
tel. 22 561 90 27 lub wew. 427
m.juhanowicz@uksw.edu.pl, rpiros@uksw.edu.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek- piątek
(w ciągu roku akademickiego)
(czynna 21 I, 25 II, 18 III, 22 IV, 13 V, 27 V, 10 VI, 24 VI 2017)
8.30-17.30 9.00-14.00

ZASADY WYPOŻYCZANIA:

1. Limit wypożyczeń oraz maksymalny czas na jaki wypożycza się książki:
Kategorie czytelników  Liczba książek   Czas (ilość dni) Kaucja
Student studiów stacjonarnych 5 30
Student studiów niestacjonarnych  5 42
Doktorant 10 90
Pracownik naukowy 15 180
Pracownik administracji 5 30
Pracownik biblioteki 10 120
Kadra zarządzająca 15 120
Rektorzy   20  365 dni (1 rok)

Emerytowani pracownicy UKSW

Doktoranci związani z UKSW osobą promotora

3 30 50 zł za 1 egzemplarz
Pracownicy UKSW zatrudnieni na podstawie umów cywilno prawnych 5 90 50 zł za 1 egzemplarz

1. Opłata za przetrzymanie książki jest określona w § 5, ust. 5-8 Regulaminu udostępniania zbiorów w Bibliotece Głównej UKSW):
  • Opłata za przetrzymanie jednej książki wynosi 50 gr za każdy dzień zwłoki. Opłata naliczana jest automatycznie przez system biblioteczny. (ust. 5)
  • Czytelnik Biblioteki Głównej UKSW przyjmuje do wiadomości obowiązywanie opłaty, a także możliwość dochodzenia jej na drodze sądowej przed sądem właściwym ze względu na siedzibę UKSW. (ust. 6)
  • Termin zwrotu wypadający w niedzielę lub w święto upoważnia czytelnika do zwrotu książek w dniu po nim następującym, bez naliczania opłaty za wolne dni. (ust. 8)

Dokonywanie opłat za przetrzymane książki jest możliwy wyłącznie poprzez przelew bankowy. Płatności należy uiszczać na rachunek bankowy: Bank Zachodni WBK 80 1090 1014 0000 0001 2338 8216 w terminie 7 dni od daty zwrotu książki (§ 5, ust. 7).

W tytule przelewu należy wpisać :

Nr leg. stud.

Doktorant

Nr leg. dokt.

Pracownik

Nazwisko i imię

oraz Opłata za przetrzymanie książek.

Czytelnik zobowiązany jest do wniesienia opłaty w wysokości wskazanej przez system w dniu zwrotu książek. Informacja o wpłacie na konto będzie wpływała do Biblioteki minimalnie po 2 dniach od chwili jej dokonania. Dopiero wówczas będzie zwalniana blokada konta. Ewentualne nadpłaty nie będą zwracane!

1. Wypożyczaniu nie podlegają:
  • książki z oznaczeniem "Tylko na miejscu",
  • dzieła wchodzące w skład księgozbiorów podręcznych czytelni i pracowni,
  • gazety i czasopisma,
  • książki wydane w latach 1801-1950 r.,
  • obiekty w złym stanie zachowania oraz nieoprawne nadbitki i odbitki o małej objętości,
  • zbiory specjalne,
  • mikrofilmy.

1. Książki wypożyczane są na podstawie zamówienia elektronicznego.

2. Do odbioru książek z wypożyczalni uprawniają:
  • legitymacja studencka i doktorancka,
  • "karta dostępowa" pracownika UKSW,
  • karta słuchacza studiów podyplomowych,
  • karta z kodem wydawana przez Bibliotekę Główną emerytowanym pracownikom UKSW, doktorantom spoza UKSW związanym osobą promotora, pracownikom naukowo-dydaktycznym na umowach cywilno-prawnych - tzw. konto kaucyjne ważne przez jeden rok.
  1. W czasie przeglądania katalogów internetowych widoczny jest status książki: “Egzemplarze dostępne do wypożyczenia”, “Brak dostępnych egzemplarzy”, “Egzemplarze dostępne w czytelni”.

2. Książki ze statusem “Biblioteka wydziałowa” można wypożyczyć jedynie we wskazanej bibliotece wydziałowej.

3. Książki w wypożyczalni można odbierać po 30 min. od złożeniu zamówienia, poza przypadkami, gdy:
    • książki są zamówione w godz. 17.30-9.00 -  ich odbiór może nastąpić od godz. 9.30
    • książki są zamówione w piątek po godz. 17.30 -  ich odbiór może nastąpić od godz. 11.00 w sobotę.
    • książki są zamówione w sobotę od godz. 14.30 do godz. 9.00 w poniedziałek -  ich odbiór może nastąpić od godz. 9.30 w poniedziałek.

4. Zamówione przez Czytelnika książki należy odebrać w ciągu 3 dni.

5. Prolongaty, czyli przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych książek, można dokonać, posiadając aktywne konto, tylko w przypadku, gdy książka nie została zarezerwowana przez innego Czytelnika. Prolongaty można dokonać najwcześniej na 7 dni przed upływem terminu zwrotu, lecz nie w dniu zwrotu. Dozwolone jest dwukrotne dokonanie prolongaty na jedną książkę.

6. Przetrzymanie wypożyczonej książki skutkuje brakiem możliwości realizacji nowego zamówienia oraz dokonania prolongaty. Wznowienie możliwości zamawiania i dokonywania prolongaty następuje po uregulowaniu należności za przetrzymanie.

7. Informacje o realizacji zamówienia, zbliżającym się terminie zwrotu oraz ewentualnym przekroczeniu tego terminu, są przesyłane na adresy mailowe Czytelników.

ostatnia aktualizacja 29.06.2017