Patrimonium - prezentacja 29.05.2019

22.05.2019

Jednorożec - logo PatrimoniumBiblioteka Narodowa i Biblioteka Główna UKSW serdecznie zapraszają na wykład-prezentację "Projekt Patrimonium nowym otwarciem Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej".

Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, Aula Muzyczna (sala 116)
Środa 29 maja, godz.11.00
WSTĘP WOLNY!

Prelegent - Tomasz Gruszkowski, kierownik Centrum Kompetencji Biblioteki Narodowej w dziedzinie digitalizacji materiałów bibliotecznych, zaprezentuje m.in.:

zasoby objęte projektem Patrimonium (Biblioteka Narodowa i Biblioteka Jagiellońska),

funkcjonalności Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA (obecne i przewidziane do wprowadzenia),

możliwości wykorzystania materiałów udostępnionych w projekcie Patrimonium – nauka, dydaktyka, kultura, rozrywka.

Wykład potrwa ok. 75 min.

Pobierz plakat.pdf

Zrealizowano przez Bibliotekę Narodową w ramach projektu „Patrimonium – digitalizacja i udostepnienie polskiego dziedzictwa narodowego ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 oraz budżetu państwa.