Szkolenie z obsługi narzędzia SciVal - 7.05.2019

25.04.2019

Szkolenie z narzędzia SciValSerdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z SciVal - narzędzia bibliometrycznego, będącego dodatkiem do bazy Scopus. Umożliwia ono wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.

Narzędzie dostępne jest na platformie Scopus w ramach zakupionej licencji Wirtualnej Biblioteki Nauki (MNiSW).

Przejdź do formularza zgłoszeniowego SciVal.

Termin - 7.05.2019, godz. 16.30. Miejsce - Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 313 (parter - obok wejścia do Biblioteki)

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje o narzędziu, omówienie zasobów narzędzia SciVal i wskaźników bibliometrycznych wykorzystywanych do oceny dorobku naukowego.

2. SciVal jako pomoc dla naukowca:
  • Zwiększenie widoczności - porządkowanie profilu autora,
  • Ocena dorobku naukowego autora w dyscyplinach,
  • Otrzymywanie listy publikacji wybranego autora,
  • Definiowanie najlepszej publikacji wybranego autora,
  • Prezentacja doskonałości badawczej - analiza porównawcza wybranych naukowców,
  • Tworzenie obszarów badawczych i zestawów publikacji w celu analizy trendów badawczych.

1. Moduł Trends.

2. SciVal jako pomoc dla pracowników administracji zaangażowanych we wsparcie w prowadzeniu badań i naukowców:
  • Ogólne informacje jakie można uzyskać na temat instytucji,
  • Otrzymywanie listy publikacji całej instytucji,
  • Analiza porównawcza z podobnymi instytucjami z wykorzystaniem odpowiednich wskaźników ilościowych,
  • Definiowanie oraz zarządzanie grupą naukowców,
  • Znajdywanie współpracowników - przedstawienie już istniejącej współpracy, znalezienie nowych możliwości,
  • Dzielenie się wiedzą w organizacji - tworzenie i udostępnianie raportów.

1. Podsumowanie szkolenia oraz dyskusja.

Szkolenie poprowadzi Pani Katarzyna Kryszczuk - przedstawicielka firmy Elsevier. W jego trakcie będzie można zadawać pytania, a także uzyskać pomoc w wykonaniu wyszukiwania. Istnieje możliwość otrzymania certyfikatu ze szkolenia.

Przed szkoleniem zachęcamy do zapoznania się z SciVal.

Jak rozpocząć korzystanie z SciVal?

1. Wejdź na platformę Scopus (Nie wiesz jak? Sprawdź Instrukcję logowania do e-zasobów z UKSW i spoza UKSW).

2. Przejdź do zakładki SciVal.

3. Kliknij "Sign in" a następnie "Register now" (jeśli jeszcze nie posiadasz osobistego konta w serwisie Elsevier - Scopus lub Science Direct).

4. Masz dostęp do narzędzia SciVal.

Zrzut z ekranu - panel główny SciVal.

Więcej na temat SciVal

Pobierz plakat Szkolenia z SciVal