Zamówienia mat. bibliotecznych w wakacje

05.07.2017

Ze względu na prace remontowe w magazynie bibliotecznym w dniu 14 lipca (piątek) o godz. 15.00 zostanie wyłączony system wypożyczania w Katalogu bibliotek UKSW (Koha).  Możliwość zamawiania książek zostanie przywrócona 1 września 2017 r. Dla książek, których terminem zwrotu jest sierpień (dotyczy również prolongat), opłaty nie bedą naliczane do dnia 1 września.

Czytelników planujących wypożyczyć książki z miejscem odbioru "Biblioteka Główna UKSW", prosimy o składanie zamówień do 14 lipca do godz. 15.00. Zamówione książki będzie można odebrać w Wypożyczalni na Dewajtis do 31 lipca.

Czytelników planujących wypożyczyć książki z miejscem odbioru "Wypożyczalnia na Wóycickiego", prosimy o składanie zamówień do 13 lipca do godz. 10:00. Książki zamówione w dniu 14 lipca na Wóycickiego, będzie można odebrać wyłącznie w Wypożyczalni na Dewajtis. Książki zamówione przed 14 lipca i nieodebrane do tego dnia, zostaną automatycznie zwrócone do magazynu.

Czytelników planujących skorzystać ze zbiorów bibliotecznych w Czytelni Głównej, prosimy o składanie zamówień do 14 lipca do godz. 15.00. Limity udostępnień "na miejscu" zostają zawieszone. Istnieje możliwość odłożenia zamówionych materiałów w Czytelni.

Zwroty książek i stemplowanie obiegówek będą przebiegać bez zakłóceń. Wszystkie wypożyczone książki (niezależnie od miejsca odbioru) można zwrócić w Wypożyczalni na Dewajtis (Nowy Gmach, s. 309).

Przepraszamy za utrudnienia!

BG w wakacje

Biblioteka Główna na Dewajtis

lipiec i wrzesień:
pon.-pt.: 8.00-16.00, soboty: NIECZYNNA

sierpień: NIECZYNNA*
   *zwroty książek i podbijanie obiegówek pon.-pt.: 10.00-13.00

Filia BG na Wóycickiego

3-14 lipca i wrzesień:
pon.-pt.: 8.30-15.00, soboty: NIECZYNNA

17 lipca-31 sierpnia: NIECZYNNA

UWAGA! Ze względu na prace remontowe w magazynie bibliotecznym od 14 lipca od godz. 15.00 nie ma możliwości wypożyczania książek i zamawiania zbiorów do Czytelni. Możliwość zamawiania książek zostanie przywrócona 1 września 2017 r. Zwroty książek przebiegają bez zakłóceń.
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Czytelni Czasopism Bieżących i księgozbioru podręcznego Czytelni Głównej.

Biblioteka WNH w systemie Koha

28.07.2017

Do katalogu bibliotek UKSW w zintegrowanym systemie bibliotecznym Koha dołączony został katalog Biblioteki Wydziału Nauk Humanistycznych. Jest to kolejna po Bibliotece Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych biblioteka wydziałowa włączona do tworzonego centralnego systemu informacji bibliotecznej UKSW.

Trwają intensywne prace nad poszerzeniem katalogu Koha o pozostałe katalogi Biblioteki Głównej oraz kolejnych bibliotek wydziałowych.

Katalog bibliotek UKSW docelowo jest ustawiony na przeszukiwanie łączne w zbiorach Biblioteki Głównej, Biblioteki WPiA, Biblioteki WNHiS oraz Biblioteki WNH. Przy każdym opisie książki podany jest status i lokalizacja egzemplarza.

Nowy Regulamin udostępniania BG

30.06.2017

Decyzją Dyrektora Biblioteki Głównej UKSW (nr 1/2017) z dniem 22 czerwca 2017 roku wszedł w życie nowy Regulamin udostępniania zbiorów w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W aktualnym regulaminie wprowadzono kilka istotnych zmian. W szczególności prosimy o zwrócenie uwagi na następujące zapisy:

Czasopisma WPiA w Koha

28.06.2017

Z przyjemnością informujemy, że katalog czasopism Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji został dołączony do Katalogu bibliotek UKSW (Koha).

Z czasopism WPiA można korzystać tylko na miejscu, wyłącznie w czytelni Biblioteki WPiA.

Istnieje możliwość ograniczenia wyników wyszukiwania tylko do czasopism z zasobów Biblioteki WPiA. W tym celu należy:

1. rozwinąć listę "Wszystkie biblioteki", wybrać lokalizację "Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji" i wpisać żadaną frazę w pole wyszukiwarki

Wyróżnienie dla Dyrektor Biblioteki Głównej UKSW

22.06.2017

W dniu 21 czerwca 2017 r. podczas konferencji zorganizowanej przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce (SPRUC), została ogłoszona LISTA 100 osób wyróżnionych za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych 2017. Z dumą informujemy, że wśród wyróżnionych znalazła się Dyrektor Biblioteki Głównej, prof. UKSW dr hab. Katarzyna Materska.

Subskrybuj Front page feed