AKTUALNOŚCI

BazHum czyli czasopisma humanistyczne (także czasopisma UKSW) w wolnym dostępie

Pod adresem: bazhum.muzhp.pl znajduje się PEŁNOTEKSTOWA baza polskich naukowych czasopism humanistycznych i społecznych. Baza rejestruje całą zawartość czasopism — od pierwszych numerów do bieżących. Włączono także 14 czasopism Wydawnictwa UKSW. BazHum otwiera dostęp do treści naukowych w Internecie, udostępniając zawartość czasopism w formie cyfrowej wraz z opisami bibliograficznymi. 

Nowa baza do testowania Encyclopedia of The Bible and Its Reception Online

Zapraszamy do zapoznania się z teologiczną bazą danych biblijnych ENCYCLOPEDIA OF THE BIBLE AND ITS RECEPTION ONLINE wydawnictwa De Gruyter. Dostęp do bazy jest możliwy z komputerów na uczelni do 16. grudnia. Informacje o bazie.

GET IT 2.0: cyfrowy listopad na labib.pl

Społeczność LABiB zaprasza na GET IT 2.0, czyli miesiąc tematyczny na portalu labib.pl, poświęcony nowym technologiom.

Przez cały miesiac w listopadzie będą pojawiać się inspiracje, których autorami będą praktycy i eksperci z Grupy LABiB Biblioteka Cyfrowy Świat, odbędzie się cykl webinariów, można będzie zadawać pytania ekspertów.

 

 

Webinarium "Nie tylko autor i tytuł… : nowy sposób wyszukiwania informacji w katalogu NUKAT"

Wyjątkowa okazja dla osób, które chciałyby bliżej poznać zasady wyszukiwania przez interfejs CHAMO! Centrum NUKAT przygotowało specjalne dwugodzinne webinarium pt. "Nie tylko autor i tytuł… : nowy sposób wyszukiwania informacji w katalogu NUKAT". Podczas dwugodzinnego spotkania będzie można poznać wszystkie tajemnice wyszukiwania przez interfejs CHAMO.

Informacja

Informujemy, że od 1 października 2015 r. Czytelnia Biologiczno-Matematyczna (CLNP-budynek 24, kampus Młociny) przestaje funkcjonować.

Strony